Dezynfekcja pomieszczeń Bolesławiec

Otoczenie, w którym żyjemy, ma potężny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak zadbać o czystość i higienę pomieszczeń, w jakich przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z ratunkiem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na eliminację z naszego otoczenia szkodliwych dla organizmu drobnoustrojów. Pragniesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Bolesławiec jest siedzibą wielu specjalistycznych firm, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę na temat sposobów odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co niebezpieczne dla naszego organizmu jest niewidoczne gołym okiem. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić niemałe niebezpieczeństwo. Walka z takim rywalem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, opiera się na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Należy jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko sprawia, że dane miejsce jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie należytej higieny ma ogromne znaczenie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i miejscach, w jakich przechowuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, jaka przestrzega zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Istnieją dwie metody korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Następny sposób to wykorzystanie profesjonalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z eliminowaniem szkodliwych mikroorganizmów. Ich kompozycja bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Ażeby jednak dezynfekcja była efektywna, trzeba wziąć pod uwagę szereg okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich rodzaj.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda opiera się na zastosowaniu właściwego środka chemicznego i spotęgowaniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją stanowiska, w jakich regularne przeprowadzanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie magazynowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Systematycznie z różnych typów dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z rodzajów dezynfekcji mająca zastosowanie w mieszkaniach, uzyskująca coraz większą sławę. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również przykrymi zapachami. To dobry metoda na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, zwłaszcza gdy mieszkańcy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa która wybierze właściwy sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być częściowym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Bolesławcu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Bolesławca? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na bolesławieckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych firmach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Bolesławiec na swoim terenie ma wiele budynków wymagających dezynfekcji, stąd obecność profesjonalistów doświadczonych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. dokładna wycena usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach