Dezynfekcja pomieszczeń Choszczno

Otoczenie, w którym żyjemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i kondycję. W jaki sposób zadbać o sterylność i higienę miejsc, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na wyeliminowanie z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu drobnoustrojów. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Choszczno jest filią wielu fachowych firm, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy w kwestii technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasem to, co groźne dla naszego ciała jest niewidoczne gołym okiem. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić istotne niebezpieczeństwo. Walka z takim wrogiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, bazuje na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Powinno się jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszelkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko powoduje, że dane miejsce jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i pomieszczeniach, w których magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, która przestrzega zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Występują dwie metody korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejna metoda to użycie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które świetnie radzą sobie z usuwaniem szkodliwych mikroorganizmów. Ich receptura opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była efektywna, trzeba wziąć pod uwagę kilka okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda polega na zastosowaniu stosownego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją punkty, w jakich cykliczne wykonywanie dezynfekcji jest niezbędne i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Systematycznie z różnych sposobów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z rodzajów dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, uzyskująca coraz większą rozgłos. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także niemiłymi zapachami. To doskonały sposób na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych okolicznościach dezynfekcja domu może okazać się konieczna, zwłaszcza gdy domownicy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór firmy, która dobierze właściwy sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być częściowym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Choszcznie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Choszczna? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na choszczeńskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych przedsiębiorstwach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Choszczno na swoim terenie ma wiele miejsc wymagających dezynfekcji, stąd obecność fachowców doświadczonych w odkażaniu. Prezentowana oferta jest orientacyjna. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach