Dezynfekcja pomieszczeń Dąbrowa Górnicza

Otaczający Świat, w jakim funkcjonujemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie. W jaki sposób zadbać o czystość i higienę budynków, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z ratunkiem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na wyeliminowanie z naszego otoczenia trujących dla organizmu wirusów. Pragniesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Dąbrowa Górnicza jest filią wielu profesjonalnych firm, które wyspecjalizowały się w tego rodzaju usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę w kwestii metod odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co niebezpieczne dla naszego organizmu jest niezauważalne. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić istotne niebezpieczeństwo. Walka z takim wrogiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, bazuje na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko sprawia, że dane miejsce jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie należytej higieny ma bardzo duże znaczenie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i przestrzeniach, w których magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, jaka przestrzega zasad i wie, w jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Istnieją dwie metody korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejna metoda to użycie nietypowych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które świetnie radzą sobie z usuwaniem szkodliwych mikroorganizmów. Ich receptura opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Żeby jednak dezynfekcja była skuteczna, należy wziąć pod uwagę kilka czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika polega na wykorzystaniu właściwego środka chemicznego i spotęgowaniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją punkty, w których systematyczne realizowanie dezynfekcji jest konieczne i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie przechowywana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Nierzadko z różnych odmian dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z rodzajów dezynfekcji mająca zastosowanie w mieszkaniach, osiągająca coraz większą rozgłos. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również nieprzyjemnymi zapachami. To doskonały sposób na wyeliminowanie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych uwarunkowaniach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, zwłaszcza gdy mieszkańcy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór firmy, jaka wybierze należyty sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być niewystarczającym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom biura.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Dabrowie Górniczej

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Dąbrowy Górniczej? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na dąbrowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych firmach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Dąbrowa Górnicza na swoim obszarze ma wiele budynków wymagających dezynfekcji, stąd obecność fachowców wyspecjalizowanych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach