Dezynfekcja pomieszczeń Gdynia

Otoczenie, w jakim funkcjonujemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie. W jaki sposób zadbać o przestrzeganie czystości i higienę pomieszczeń, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z pomocą przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na usunięcie z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu wirusów. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Gdynia jest miejscem wielu profesjonalnych firm, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy w kwestii metod odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasami to, co groźne dla naszego organizmu jest niewidoczne. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo. Walka z takim przeciwnikiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, opiera się na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Powinno się jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko sprawia, że dane pomieszczenie jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i budynkach, w jakich magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, jaka respektuje zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Istnieją dwie metody korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. następna metoda to wykorzystanie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z neutralizacja szkodliwych mikroorganizmów. Ich zawartość bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Ażeby jednak dezynfekcja była efektywna, powinno się rozważyć parę czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda polega na zastosowaniu odpowiednio dobranego środka chemicznego i spotęgowaniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją miejsca, w których regularne przeprowadzanie dezynfekcji jest konieczne i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Coraz częściej z najróżniejszych odmian dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jeden z typów dezynfekcji mająca zastosowanie w mieszkaniach, osiągająca coraz większą renomę. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również niemiłymi zapachami. To doskonały metoda na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się konieczna, zwłaszcza gdy mieszkańcy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór firmy, która wybierze właściwy sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być połowicznym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Gdyni

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Gdyni? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na gdyńskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych firmach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Gdynia na swoim obszarze ma wiele miejsc wymagających dezynfekcji, stąd obecność fachowców wyspecjalizowanych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach