Dezynfekcja pomieszczeń Kamień Pomorski

Otoczenie, w jakim funkcjonujemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i witalność. W jaki sposób zadbać o przestrzeganie czystości i higienę budynków, w jakich przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na wyeliminowanie z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu bakterii. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Kamień Pomorski jest miejscem wielu profesjonalnych firm, które specjalizują się w tego typu usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę w kwestii sposobów odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co niebezpieczne dla naszego ciała jest niewidoczne. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić niemałe niebezpieczeństwo. Walka z takim wrogiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, polega na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja to zupełnie co innego niż sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo to powoduje, że dane pomieszczenie jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie należytej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i pomieszczeniach, w jakich magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, jaka przestrzega zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Istnieją dwie metody korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod standardowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejny sposób to użycie profesjonalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które doskonale radzą sobie z uwalnianiem od szkodliwych mikroorganizmów. Ich zawartość opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była skuteczna, trzeba rozważyć szereg okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika polega na wykorzystaniu dopasowanego środka chemicznego i spotęgowaniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją stanowiska, w jakich regularne realizowanie dezynfekcji jest niezbędne i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Coraz częściej z przeróżnych typów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji stosowanych w mieszkaniach, zdobywająca coraz większą uznanie. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również niemiłymi zapachami. To doskonały sposób na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych okolicznościach dezynfekcja domu może okazać się niezbędna, szczególnie gdy mieszkańcy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa która dobierze odpowiedni sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi pozbycie się problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być połowicznym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Kamieniu Pomorskim

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Kamienia Pomorskiego? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na kamieńskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych przedsiębiorstwach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Kamień Pomorski na swoim terenie ma wiele budynków wymagających dezynfekcji, stąd obecność profesjonalistów wyspecjalizowanych w odkażaniu. Prezentowana oferta jest orientacyjna. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach