Dezynfekcja pomieszczeń Kartuzy

Rejon, w jakim żyjemy, ma silny wpływ na nasze zdrowie i witalność. W jaki sposób zadbać o sterylność i higienę budynków, w jakich przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na eliminację z naszego otoczenia szkodliwych dla organizmu zarazków. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Kartuzy jest siedzibą wielu fachowych firm, które specjalizują się w tego typu usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę metod odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasami to, co groźne dla naszego organizmu jest niezauważalne. Bakterie, wirusy i grzyby znajdują się wokół nas i mogą stanowić znaczące niebezpieczeństwo. Walka z takim przeciwnikiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, bazuje na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja to zupełnie co innego niż sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszelkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko sprawia, że dane wnętrze jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma bardzo duże znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i miejscach, w których przechowuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, jaka przestrzega zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Istnieją dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod normalnym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Następny sposób to wykorzystanie profesjonalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z eliminowaniem szkodliwych mikroorganizmów. Ich skład opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była efektywna, powinno się wziąć pod uwagę kilka czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność jak również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika opiera się na zastosowaniu odpowiedniego środka chemicznego i zintensyfikowaniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją stanowiska, w jakich cykliczne wykonywanie dezynfekcji jest konieczne i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie przechowywana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Systematycznie z różnych wariantów dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z rodzajów dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, która zdobywa coraz większą renomę. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także nieprzyjemnymi zapachami. To dobry metoda na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się obowiązkowa, szczególnie kiedy mieszkańcy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa jaka wybierze odpowiedni sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być niewystarczającym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Kartuzach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Kartuz? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na kartuskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych przedsiębiorstwach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Kartuzy na swoim terenie ma wiele miejsc wymagających dezynfekcji, stąd obecność specjalistów wyspecjalizowanych w odkażaniu. Prezentowane ceny są orientacyjne. Szczegółowa wycena usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach