Dezynfekcja pomieszczeń Limanowa

Otoczenie, w jakim żyjemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i kondycję. Jak troszczyć się o czystość i higienę pomieszczeń, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na eliminację z naszego otoczenia trujących dla organizmu zarazków. Pragniesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Limanowa jest filią wielu specjalistycznych przedsiębiorstw, które wyspecjalizowały się w tego typu usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy w kwestii technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasami to, co groźne dla naszego organizmu jest niezauważalne. Bakterie, wirusy i grzyby znajdują się wokół nas i mogą stanowić niemałe zagrożenie. Walka z takim wrogiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, opiera się na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niweluje wszystkich drobnoustrojów, ale mimo to powoduje, że dane wnętrze jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie należytej higieny ma bardzo duże znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i budynkach, w których przechowuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, jaka przestrzega zasad i wie, w jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Istnieją dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Następny sposób to użycie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które świetnie radzą sobie z eliminowaniem szkodliwych mikroorganizmów. Ich skład bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była skuteczna, należy rozważyć parę czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a także ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika opiera się na wykorzystaniu dopasowanego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją miejsca, w jakich systematyczne wykonywanie dezynfekcji jest konieczne i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Nierzadko z różnych wariantów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jeden z wariantów dezynfekcji mająca zastosowanie w mieszkaniach, która zdobywa coraz większą popularność. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także przykrymi zapachami. To doskonały metoda na wyeliminowanie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, zwłaszcza kiedy mieszkańcy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa która dobierze należyty sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być niewystarczającym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Limanowej

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Limanowej? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na limanowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych firmach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Limanowa na swoim obszarze ma wiele miejsc wymagających dezynfekcji, stąd obecność profesjonalistów wyspecjalizowanych w odkażaniu. Prezentowane ceny są orientacyjne. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach