Dezynfekcja pomieszczeń Nowa Ruda

Otaczający Świat, w jakim funkcjonujemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i witalność. W jaki sposób troszczyć się o sterylność i higienę budynków, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z ratunkiem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na eliminację z naszego otoczenia trujących dla organizmu bakterii. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Nowa Ruda jest filią wielu fachowych przedsiębiorstw, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę w kwestii technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co groźne dla naszego ciała jest niewidoczne gołym okiem. Bakterie, wirusy i grzyby są obecne wokół nas i mogą stanowić istotne zagrożenie. Walka z takim rywalem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, polega na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja nie jest sterylizacją. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo to powoduje, że dane miejsce jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i budynkach, w jakich magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, która respektuje zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Istnieją dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. następna metoda to wykorzystanie profesjonalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które doskonale radzą sobie z usuwaniem szkodliwych mikroorganizmów. Ich skład opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była efektywna, trzeba wziąć pod uwagę szereg okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a także ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich rodzaj.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda opiera się na wykorzystaniu odpowiedniego środka chemicznego i spotęgowaniu jego interakcji na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją miejsca, w jakich cykliczne przeprowadzanie dezynfekcji jest niezbędne i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Nierzadko z najróżniejszych wariantów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, zyskująca coraz większą sławę. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również przykrymi zapachami. To dobry sposób na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych okolicznościach dezynfekcja domu może okazać się konieczna, zwłaszcza gdy mieszkańcy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór firmy, jaka dobierze należyty sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi pozbycie się problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być połowicznym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Nowej Rudzie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Nowej Rudy? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na noworudzkim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych przedsiębiorstwach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Nowa Ruda na swoim terenie ma wiele budynków wymagających dezynfekcji, stąd obecność profesjonalistów doświadczonych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. dokładna kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach