Dezynfekcja pomieszczeń Nowogard

Otoczenie, w którym funkcjonujemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i witalność. W jaki sposób zadbać o czystość i higienę miejsc, w jakich przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z pomocą przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na usunięcie z naszego otoczenia trujących dla organizmu zarazków. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Nowogard jest siedzibą wielu specjalistycznych firm, które wyspecjalizowały się w tego typu usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę na temat technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co niebezpieczne dla naszego organizmu jest niewidoczne gołym okiem. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić istotne zagrożenie. Walka z takim nieprzyjacielem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, polega na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Należy jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo to sprawia, że dane pomieszczenie jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie odpowiedniej higieny ma bardzo duże znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i budynkach, w których przechowuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, jaka respektuje zasad i wie, w jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Występują dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod normalnym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Następny sposób to użycie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z neutralizacja szkodliwych mikroorganizmów. Ich kompozycja opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. By jednak dezynfekcja była efektywna, należy wziąć pod uwagę parę czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a także ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika opiera się na zastosowaniu odpowiednio dobranego środka chemicznego i zintensyfikowaniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją stanowiska, w jakich cykliczne realizowanie dezynfekcji jest niezbędne i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie przechowywana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Coraz częściej z wielorakich rodzajów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z odmian dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, która zdobywa coraz większą popularność. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również nieprzyjemnymi zapachami. To doskonały metoda na wyeliminowanie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych uwarunkowaniach dezynfekcja domu może okazać się obowiązkowa, zwłaszcza kiedy mieszkańcy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa która dobierze odpowiedni sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być niewystarczającym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Nowogardzie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Nowogardu? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na nowogardzkim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych przedsiębiorstwach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Nowogard na swoim obszarze ma wiele placówek wymagających dezynfekcji, stąd obecność profesjonalistów doświadczonych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. dokładna kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach