Dezynfekcja pomieszczeń Nowy Sącz

Rejon, w jakim funkcjonujemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i witalność. Jak zadbać o przestrzeganie czystości i higienę miejsc, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na wyeliminowanie z naszego otoczenia trujących dla organizmu bakterii. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Nowy Sącz jest filią wielu profesjonalnych przedsiębiorstw, które wyspecjalizowały się w tego typu usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę metod odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co groźne dla naszego ciała jest niezauważalne. Bakterie, wirusy i grzyby są obecne wokół nas i mogą stanowić istotne niebezpieczeństwo. Walka z takim rywalem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, polega na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo to powoduje, że dane pomieszczenie jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie należytej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i budynkach, w jakich przechowuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, jaka przestrzega zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Istnieją dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod normalnym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. następna metoda to wykorzystanie profesjonalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które doskonale radzą sobie z neutralizacja szkodliwych mikroorganizmów. Ich zawartość bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Ażeby jednak dezynfekcja była skuteczna, powinno się wziąć pod uwagę szereg czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda polega na zastosowaniu odpowiedniego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją strefy, w których systematyczne realizowanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie magazynowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Systematycznie z najróżniejszych rodzajów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z odmian dezynfekcji stosowanych w mieszkaniach, uzyskująca coraz większą rozgłos. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także przykrymi zapachami. To dobry metoda na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych okolicznościach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, zwłaszcza kiedy mieszkańcy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa jaka wybierze trafny sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być niewystarczającym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Nowym Sączu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Nowego Sącza? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na nowosądeckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych firmach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Nowy Sącz na swoim obszarze ma wiele miejsc wymagających dezynfekcji, stąd obecność profesjonalistów doświadczonych w odkażaniu. Prezentowana oferta jest orientacyjna. Szczegółowa wycena usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach