Dezynfekcja pomieszczeń Radlin

Rejon, w którym funkcjonujemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i kondycję. W jaki sposób troszczyć się o sterylność i higienę budynków, w jakich przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z pomocą przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na wyeliminowanie z naszego otoczenia szkodliwych dla organizmu drobnoustrojów. Pragniesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Radlin jest siedzibą wielu specjalistycznych przedsiębiorstw, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy w kwestii technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasami to, co groźne dla naszego ciała jest niewidoczne. Bakterie, wirusy i grzyby są obecne wokół nas i mogą stanowić istotne zagrożenie. Walka z takim przeciwnikiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, bazuje na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Należy jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja nie jest sterylizacją. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszelkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko sprawia, że dane wnętrze jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma ogromne znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i budynkach, w jakich składuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, która respektuje zasad i wie, w jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Występują dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Następny sposób to użycie nietypowych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z eliminowaniem szkodliwych mikroorganizmów. Ich receptura opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była skuteczna, należy rozważyć parę czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność jak również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich odmianę.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda opiera się na wykorzystaniu odpowiednio dobranego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją stanowiska, w jakich cykliczne realizowanie dezynfekcji jest konieczne i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Coraz częściej z najróżniejszych rodzajów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z odmian dezynfekcji stosowanych w mieszkaniach, uzyskująca coraz większą popularność. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również nieprzyjemnymi zapachami. To dobry metoda na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się obowiązkowa, zwłaszcza gdy domownicy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa jaka wybierze odpowiedni sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi pozbycie się problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być częściowym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Radlinie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Radlina? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na radlińskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych przedsiębiorstwach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Radlin na swoim obszarze ma wiele placówek wymagających dezynfekcji, stąd obecność profesjonalistów wyspecjalizowanych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. dokładna wycena usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach