Dezynfekcja pomieszczeń Radom

Środowisko, w którym funkcjonujemy, ma potężny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak zadbać o czystość i higienę pomieszczeń, w jakich przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na wyeliminowanie z naszego otoczenia trujących dla organizmu drobnoustrojów. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Radom jest filią wielu profesjonalnych przedsiębiorstw, które wyspecjalizowały się w tego rodzaju usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy w kwestii sposobów odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasem to, co groźne dla naszego ciała jest niewidoczne gołym okiem. Bakterie, wirusy i grzyby są obecne wokół nas i mogą stanowić poważne zagrożenie. Walka z takim nieprzyjacielem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, bazuje na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszelkich drobnoustrojów, ale mimo to powoduje, że dane pomieszczenie jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i miejscach, w których przechowuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, która przestrzega zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Istnieją dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod normalnym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejny sposób to wykorzystanie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które świetnie radzą sobie z neutralizacja szkodliwych mikroorganizmów. Ich skład bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Żeby jednak dezynfekcja była skuteczna, trzeba rozważyć kilka okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich rodzaj.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika polega na zastosowaniu odpowiednio dobranego środka chemicznego i zintensyfikowaniu jego działania na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją punkty, w których cykliczne przeprowadzanie dezynfekcji jest konieczne i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie magazynowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Stale z wielorakich typów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jeden z wariantów dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, zdobywająca coraz większą renomę. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także niemiłymi zapachami. To doskonały metoda na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych uwarunkowaniach dezynfekcja domu może okazać się obowiązkowa, szczególnie gdy domownicy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa jaka wybierze właściwy sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być niewystarczającym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Radomiu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Radomia? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na radomskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych przedsiębiorstwach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Radom na swoim terenie ma wiele miejsc wymagających dezynfekcji, stąd obecność specjalistów doświadczonych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach