Dezynfekcja pomieszczeń Rydułtowy

Rejon, w którym funkcjonujemy, ma silny wpływ na nasze zdrowie i witalność. Jak zadbać o czystość i higienę budynków, w jakich przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na usunięcie z naszego otoczenia szkodliwych dla organizmu drobnoustrojów. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Rydułtowy jest filią wielu specjalistycznych przedsiębiorstw, które wyspecjalizowały się w tego typu usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy w kwestii metod odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co niebezpieczne dla naszego ciała jest niewidoczne. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić znaczące zagrożenie. Walka z takim przeciwnikiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, polega na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja nie jest sterylizacją. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niweluje wszelkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko powoduje, że dane miejsce jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma ogromne znaczenie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i miejscach, w których przechowuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, jaka przestrzega zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Istnieją dwie metody korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod normalnym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejny sposób to użycie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które doskonale radzą sobie z eliminowaniem szkodliwych mikroorganizmów. Ich skład opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Ażeby jednak dezynfekcja była efektywna, trzeba wziąć pod uwagę szereg okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność jak również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich rodzaj.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda polega na wykorzystaniu dopasowanego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją stanowiska, w jakich regularne realizowanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie przechowywana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Nierzadko z najróżniejszych sposobów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jeden z wariantów dezynfekcji stosowanych w mieszkaniach, uzyskująca coraz większą uznanie. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również przykrymi zapachami. To doskonały metoda na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych okolicznościach dezynfekcja domu może okazać się obowiązkowa, szczególnie kiedy mieszkańcy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa która wybierze trafny sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być częściowym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Rydułtowach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Rydułtowych? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na rybnickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych firmach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Rydułtowy na swoim terenie ma wiele budynków wymagających dezynfekcji, stąd obecność fachowców doświadczonych w odkażaniu. Prezentowane ceny są orientacyjne. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach