Dezynfekcja pomieszczeń Siemianowice Śląskie

Otaczający Świat, w jakim żyjemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i kondycję. W jaki sposób zadbać o sterylność i higienę pomieszczeń, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z pomocą przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na eliminację z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu drobnoustrojów. Pragniesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Siemianowice Śląskie jest miejscem wielu profesjonalnych przedsiębiorstw, które specjalizują się w tego typu usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę na temat technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasami to, co niebezpieczne dla naszego ciała jest niezauważalne. Bakterie, wirusy i grzyby znajdują się wokół nas i mogą stanowić istotne zagrożenie. Walka z takim nieprzyjacielem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, opiera się na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja to zupełnie co innego niż sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko sprawia, że dane wnętrze jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie odpowiedniej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i przestrzeniach, w jakich magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, która przestrzega zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Istnieją dwie metody korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejna metoda to użycie nietypowych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które świetnie radzą sobie z usuwaniem szkodliwych mikroorganizmów. Ich zawartość bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była efektywna, powinno się rozważyć szereg okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich odmianę.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika opiera się na zastosowaniu odpowiednio dobranego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją punkty, w jakich systematyczne wykonywanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie przechowywana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Nierzadko z przeróżnych wariantów dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, która zdobywa coraz większą rozgłos. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także nieprzyjemnymi zapachami. To dobry metoda na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych uwarunkowaniach dezynfekcja domu może okazać się niezbędna, szczególnie kiedy domownicy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Postawienie na firmę, która dobierze właściwy sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być połowicznym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom biura.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Siemianowicach Śląskich

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Siemianowic? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na siemianowickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych firmach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Siemianowice Śląskie na swoim terenie ma wiele budynków wymagających dezynfekcji, stąd obecność specjalistów doświadczonych w odkażaniu. Prezentowane ceny są orientacyjne. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach