Dezynfekcja pomieszczeń Stargard

Rejon, w jakim funkcjonujemy, ma duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W jaki sposób troszczyć się o sterylność i higienę pomieszczeń, w jakich przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na wyeliminowanie z naszego otoczenia trujących dla organizmu zarazków. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Stargard jest siedzibą wielu profesjonalnych przedsiębiorstw, które wyspecjalizowały się w tego rodzaju usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę w kwestii technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasami to, co groźne dla naszego organizmu jest niezauważalne. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić niemałe niebezpieczeństwo. Walka z takim przeciwnikiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, bazuje na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to zupełnie co innego niż sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niweluje wszystkich drobnoustrojów, ale mimo to powoduje, że dane pomieszczenie jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i budynkach, w których magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, która przestrzega zasad i wie, w jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Występują dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod standardowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Następny sposób to wykorzystanie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które świetnie radzą sobie z uwalnianiem od szkodliwych mikroorganizmów. Ich zawartość opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. By jednak dezynfekcja była skuteczna, powinno się rozważyć parę okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich rodzaj.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda opiera się na zastosowaniu odpowiedniego środka chemicznego i wzmocnieniu jego interakcji na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją strefy, w których regularne przeprowadzanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie magazynowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Systematycznie z wielorakich rodzajów dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jeden z typów dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, osiągająca coraz większą popularność. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również niemiłymi zapachami. To dobry sposób na wyeliminowanie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, szczególnie gdy mieszkańcy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Postawienie na firmę, która wybierze trafny sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi pozbycie się problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być połowicznym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Stargardzie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Stargardu? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na stargardzkim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych firmach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Stargard na swoim obszarze ma wiele placówek wymagających dezynfekcji, stąd obecność profesjonalistów wyspecjalizowanych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. dokładna wycena usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach