Dezynfekcja pomieszczeń Szczecinek

Otaczający Świat, w jakim funkcjonujemy, ma duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W jaki sposób zadbać o sterylność i higienę budynków, w jakich przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na usunięcie z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu zarazków. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Szczecinek jest miejscem wielu specjalistycznych przedsiębiorstw, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy w kwestii metod odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co groźne dla naszego organizmu jest niewidoczne. Bakterie, wirusy i grzyby są obecne wokół nas i mogą stanowić istotne zagrożenie. Walka z takim przeciwnikiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, opiera się na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Powinno się jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo to powoduje, że dane pomieszczenie jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie odpowiedniej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i pomieszczeniach, w jakich magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, jaka respektuje zasad i wie, w jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Istnieją dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejny sposób to użycie nietypowych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z neutralizacja szkodliwych mikroorganizmów. Ich skład bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Żeby jednak dezynfekcja była skuteczna, powinno się rozważyć kilka czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich rodzaj.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda polega na wykorzystaniu stosownego środka chemicznego i spotęgowaniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją punkty, w jakich regularne realizowanie dezynfekcji jest niezbędne i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Systematycznie z najróżniejszych wariantów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jeden z wariantów dezynfekcji stosowanych w mieszkaniach, która zdobywa coraz większą rozgłos. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również nieprzyjemnymi zapachami. To dobry sposób na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, szczególnie kiedy domownicy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór firmy, która wybierze właściwy sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być częściowym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom biura.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Szczecinku

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Szczecinka? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na szczecinieckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych przedsiębiorstwach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Szczecinek na swoim obszarze ma wiele placówek wymagających dezynfekcji, stąd obecność specjalistów doświadczonych w odkażaniu. Prezentowane ceny są orientacyjne. Szczegółowa wycena usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach