Dezynfekcja pomieszczeń Tczew

Rejon, w jakim funkcjonujemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak troszczyć się o czystość i higienę pomieszczeń, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na eliminację z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu drobnoustrojów. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Tczew jest siedzibą wielu profesjonalnych firm, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę na temat technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co niebezpieczne dla naszego ciała jest niezauważalne. Bakterie, wirusy i grzyby są obecne wokół nas i mogą stanowić poważne zagrożenie. Walka z takim nieprzyjacielem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, opiera się na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja to zupełnie co innego niż sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niweluje wszelkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko powoduje, że dane miejsce jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie należytej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i pomieszczeniach, w jakich magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, jaka respektuje zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Występują dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod standardowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejna metoda to użycie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które doskonale radzą sobie z uwalnianiem od szkodliwych mikroorganizmów. Ich kompozycja bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Żeby jednak dezynfekcja była skuteczna, trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a także ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika polega na zastosowaniu dopasowanego środka chemicznego i spotęgowaniu jego interakcji na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją punkty, w jakich cykliczne przeprowadzanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Coraz częściej z różnych metod dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z odmian dezynfekcji stosowanych w mieszkaniach, zyskująca coraz większą popularność. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również nieprzyjemnymi zapachami. To dobry metoda na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych okolicznościach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, szczególnie gdy domownicy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór firmy, która wybierze trafny sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być połowicznym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom biura.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Tczewie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Tczewa? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na tczewskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych przedsiębiorstwach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Tczew na swoim obszarze ma wiele placówek wymagających dezynfekcji, stąd obecność fachowców wyspecjalizowanych w odkażaniu. Prezentowana oferta jest orientacyjna. dokładna kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach