Dezynfekcja pomieszczeń Trzebinia

Środowisko, w jakim funkcjonujemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i kondycję. W jaki sposób zadbać o sterylność i higienę pomieszczeń, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z pomocą przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na eliminację z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu bakterii. Pragniesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Trzebinia jest miejscem wielu specjalistycznych przedsiębiorstw, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę w kwestii technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co niebezpieczne dla naszego organizmu jest niewidoczne. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić istotne niebezpieczeństwo. Walka z takim nieprzyjacielem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, bazuje na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Należy jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszelkich drobnoustrojów, ale mimo to powoduje, że dane miejsce jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie odpowiedniej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i miejscach, w których magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, która respektuje zasad i wie, w jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Istnieją dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. następna metoda to wykorzystanie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z neutralizacja szkodliwych mikroorganizmów. Ich skład bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Żeby jednak dezynfekcja była efektywna, powinno się wziąć pod uwagę kilka okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika opiera się na wykorzystaniu dopasowanego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją stanowiska, w jakich systematyczne przeprowadzanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie przechowywana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Coraz częściej z najróżniejszych odmian dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, osiągająca coraz większą uznanie. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również nieprzyjemnymi zapachami. To doskonały sposób na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych uwarunkowaniach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, zwłaszcza gdy domownicy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa jaka wybierze należyty sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi pozbycie się problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być połowicznym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Trzebini

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Trzebini? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na trzebińskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych przedsiębiorstwach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Trzebinia na swoim terenie ma wiele placówek wymagających dezynfekcji, stąd obecność specjalistów wyspecjalizowanych w odkażaniu. Prezentowana oferta jest orientacyjna. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach