Dezynfekcja pomieszczeń Żagań

Otaczający Świat, w którym funkcjonujemy, ma potężny wpływ na nasze zdrowie i witalność. W jaki sposób zadbać o czystość i higienę budynków, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z ratunkiem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na usunięcie z naszego otoczenia trujących dla organizmu bakterii. Pragniesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Żagań jest siedzibą wielu profesjonalnych przedsiębiorstw, które specjalizują się w tego typu usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy w kwestii metod odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasami to, co niebezpieczne dla naszego organizmu jest niewidoczne gołym okiem. Bakterie, wirusy i grzyby znajdują się wokół nas i mogą stanowić istotne zagrożenie. Walka z takim wrogiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, bazuje na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja nie jest sterylizacją. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo to sprawia, że dane wnętrze jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma ogromne znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i przestrzeniach, w jakich przechowuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, jaka respektuje zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Istnieją dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejny sposób to użycie profesjonalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z uwalnianiem od szkodliwych mikroorganizmów. Ich zawartość opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była skuteczna, trzeba rozważyć szereg okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika polega na zastosowaniu optymalnego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją miejsca, w których systematyczne przeprowadzanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie magazynowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Coraz częściej z przeróżnych wariantów dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jeden z typów dezynfekcji stosowanych w mieszkaniach, osiągająca coraz większą sławę. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również nieprzyjemnymi zapachami. To doskonały sposób na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych okolicznościach dezynfekcja domu może okazać się obowiązkowa, zwłaszcza kiedy mieszkańcy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Postawienie na firmę, która dobierze należyty sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi pozbycie się problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być połowicznym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom biura.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Żaganiu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Żagania? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na żagańskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych przedsiębiorstwach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Żagań na swoim obszarze ma wiele placówek wymagających dezynfekcji, stąd obecność specjalistów doświadczonych w odkażaniu. Prezentowana oferta jest orientacyjna. dokładna kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach