Dezynfekcja pomieszczeń Zakopane

Rejon, w którym żyjemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i witalność. W jaki sposób troszczyć się o czystość i higienę pomieszczeń, w jakich przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z pomocą przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na eliminację z naszego otoczenia szkodliwych dla organizmu bakterii. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Zakopane jest miejscem wielu profesjonalnych firm, które specjalizują się w tego typu usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę w kwestii sposobów odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co groźne dla naszego organizmu jest niewidoczne. Bakterie, wirusy i grzyby są obecne wokół nas i mogą stanowić znaczące niebezpieczeństwo. Walka z takim wrogiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, polega na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Należy jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to zupełnie co innego niż sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niweluje wszystkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko sprawia, że dane wnętrze jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie należytej higieny ma bardzo duże znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i przestrzeniach, w jakich składuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, jaka przestrzega zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Występują dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod standardowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Następny sposób to użycie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które świetnie radzą sobie z uwalnianiem od szkodliwych mikroorganizmów. Ich skład opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. By jednak dezynfekcja była efektywna, trzeba rozważyć parę okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich odmianę.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika opiera się na wykorzystaniu odpowiedniego środka chemicznego i spotęgowaniu jego interakcji na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją punkty, w których cykliczne wykonywanie dezynfekcji jest konieczne i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie magazynowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Nierzadko z różnych typów dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z rodzajów dezynfekcji mająca zastosowanie w mieszkaniach, zdobywająca coraz większą popularność. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także nieprzyjemnymi zapachami. To doskonały metoda na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych okolicznościach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, zwłaszcza gdy domownicy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Postawienie na firmę, jaka wybierze trafny sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi pozbycie się problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być niewystarczającym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Zakopanem

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Zakopanego? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na zakopiańskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych przedsiębiorstwach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Zakopane na swoim obszarze ma wiele miejsc wymagających dezynfekcji, stąd obecność specjalistów wyspecjalizowanych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach