Ozonowanie pomieszczeń Andrychów

Poszukujesz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Andrychów - tutaj także odszukasz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, przeto często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi fantastyczny środek dezynfekujący, ponieważ posiada duże cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Ponadto likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Powinno się mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, dlatego ozonowanie powinny realizować osoby z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania służą specjalne generatory. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest odpowiednie zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych powinno się jeszcze znaleźć i zlikwidować czynnik dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, toteż przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne powinno się uprzątnąć z danego izby, a inne odpowiednio zasłonić. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Andrychów – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtenczas, gdy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie grupują się zatrudnieni, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które istnieją w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się występują osoby zarażone, wymagają niecodziennej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie stosownego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku domostw zaleca się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i wymogów ludzi rezerwujących usługę. Jeśli w danym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto pomyśleć nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z fachowcami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Fachowcy, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Andrychowie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Andrychowa ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na andrychowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Andrychowie znajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez andrychowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach