Ozonowanie pomieszczeń Augustów

Szukasz sprawnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku wyrasta coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Augustów - tutaj także odszukasz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, z tego powodu często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy rewelacyjny środek dezynfekujący, albowiem ma duże cechy utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku likwiduje odpychające zapachy.
Wypada pamiętać o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, dlatego ozonowanie powinny przeprowadzać specjaliści z należytymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest stosowne zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy jeszcze wykryć i zlikwidować powód dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, dlatego oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze powinno się powynosić z danego pomieszczenia, a inne prawidłowo pozasłaniać. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Dotyczy to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Augustów – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtenczas, kiedy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie gromadzą się pracownicy, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które istnieją w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się występują osoby zarażone, potrzebują wyjątkowej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie należytego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku gospodarstw domowych zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i potrzeb ludzi zlecających usługę. Jeśli w konkretnym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Augustowie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Augustowa ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na augustowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Augustowie odnajdziemy mnóstwo firm, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez augustowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach