Ozonowanie pomieszczeń Bartoszyce

Poszukujesz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Bartoszyce - tutaj także natkniesz się na ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, dlatego niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy rewelacyjny środek dezynfekujący, dlatego że posiada silne cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku likwiduje smród.
Trzeba nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być niebezpieczny, toteż ozonowanie powinny wykonywać osoby z należytymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Produkują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest należyte zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych powinno się jeszcze znaleźć i usunąć powód dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, przeto przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze powinno się usunąć z danego pokoju, a pozostałe stosownie zasłonić. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. tyczy się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Bartoszyce – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtedy, kiedy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których gromadzą się personel, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w sprawny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które istnieją w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się przebywają ludzie zarażeni, wymagają niecodziennej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie należytego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i wymogów ludzi rezerwujących usługę. Jeżeli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym przebieg dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Bartoszycach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Bartoszyc ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na bartoszyckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Bartoszycach znajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i wielkości pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez bartoszyckie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach