Ozonowanie pomieszczeń Boguszów-Gorce

Poszukujesz skutecznej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Boguszów-Gorce - tutaj także znajdziesz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, z tego powodu niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy kapitalny preparat dezynfekujący, bo posiada duże cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Dodatkowo usuwa nieprzyjemne wonie.
Powinno się nie zapomnieć o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, z tego powodu ozonowanie powinny realizować osoby z odpowiednimi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Wytwarzają one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest właściwe zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych powinno się jeszcze namierzyć i usunąć czynnik dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, więć przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze trzeba wynieść z danego miejsca, a pozostałe odpowiednio zasłonić. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. tyczy się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Boguszów-Gorce – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wówczas, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których gromadzą się pracownicy, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które występują w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się występują osoby zarażone, wymagają szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie należytego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku prywatnych obiektów rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i wymogów ludzi zlecających usługę. Jeśli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Boguszowie-Gorcach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Boguszowa-Gorce ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na boguszowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Boguszowie-Gorcach odnajdziemy wiele spółek, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez boguszowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach