Ozonowanie pomieszczeń Brzeg

Szukasz efektywnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Brzeg - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, przeto częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi bezkonkurencyjny preparat dezynfekujący, ze względu na fakt, że ma duże cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Ponadto usuwa fetor.
Trzeba mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkiej dawce może być groźny, więc ozonowanie powinny realizować osoby z należytymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania służą specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest odpowiednie zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba jednocześnie odszukać i usunąć przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze należy usunąć z danego pomieszczenia, a inne prawidłowo zabezpieczyć. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Brzeg – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtenczas, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których grupują się zatrudnieni, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się występują ludzie zarażeni, potrzebują niecodziennej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie stosownego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku prywatnych obiektów rekomenduje się korzystanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od okoliczności i potrzeb ludzi zlecających usługę. Jeśli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto pomyśleć nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Profesjonaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym proces dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Brzegu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Brzegu ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na brzeskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Brzegu znajdziemy mnóstwo biznesów, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez brzeskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach