Ozonowanie pomieszczeń Czeladź

Poszukujesz efektywnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku wyrasta coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Czeladź - tutaj także znajdziesz ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, przeto często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy świetny środek dezynfekujący, ze względu na fakt, że ma silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Co więcej usuwa nieprzyjemne zapachy.
Wypada nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkiej dawce może być niebezpieczny, z tej przyczyny ozonowanie powinny realizować osoby z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych trzeba dodatkowo namierzyć i usunąć powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny wpływa na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze powinno się wynieść z danego izby, a pozostałe stosownie zabezpieczyć. Na okres pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Czeladź – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtedy, kiedy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których zbierają się pracownicy, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się występują ludzie zarażeni, potrzebują szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie odpowiedniego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku domów mieszkalnych zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i potrzeb ludzi rezerwujących usługę. Jeśli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skonsultowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Czeladzi

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Czeladzi ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na czeladzkim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Czeladzi znajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różnorodne i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez czeladzkie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach