Ozonowanie pomieszczeń Dzierżoniów

Poszukujesz sprawnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Dzierżoniów - tutaj także odszukasz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, z tego powodu niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi fantastyczny preparat dezynfekujący, bowiem ma silne właściwości utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku usuwa smród.
Trzeba pamiętać o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być groźny, toteż ozonowanie powinny przeprowadzać osoby z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Produkują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest prawidłowe zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba jeszcze namierzyć i usunąć czynnik dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, przeto przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze powinno się wynieść z danego izby, a pozostałe należycie pozasłaniać. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. tyczy się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Dzierżoniów – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wówczas, gdy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których grupują się załoga, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się przebywają osoby zarażone, wymagają szczególnej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie stosownego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych miejsc. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i wymogów ludzi zamawiających usługę. Jeśli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Fachowcy, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Dzierżoniowie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Dzierżoniowa ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na dzierżoniowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Dzierżoniowie znajdziemy wiele biznesów, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez dzierżoniowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach