Ozonowanie pomieszczeń Giżycko

Poszukujesz efektywnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Giżycko - tutaj także znajdziesz ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, więc częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi pierwszorzędny preparat dezynfekujący, ze względu na fakt, że posiada duże właściwości utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Oprócz tego likwiduje nieprzyjemne wonie.
Należy mieć na uwadze to, że gaz ten w dużej dawce może być groźny, z tego powodu ozonowanie powinny realizować osoby z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest prawidłowe zabezpieczenie wnętrza, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba ponadto odszukać i usunąć przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze powinno się powynosić z danego miejsca, a inne adekwatnie zasłonić. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. tyczy się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Giżycko – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wtedy, gdy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie grupują się pracownicy, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują osoby zarażone, potrzebują szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych budynków. W przypadku prywatnych obiektów rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od okoliczności i wymogów ludzi rezerwujących usługę. Jeżeli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skonsultowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Fachowcy, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Giżycku

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Giżycka ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na giżyckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Giżycku znajdziemy wiele biznesów, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez giżyckie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach