Ozonowanie pomieszczeń Gliwice

Poszukujesz efektywnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Gliwice - tutaj także odszukasz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, więc częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy bezkonkurencyjny preparat dezynfekujący, dlatego że posiada duże właściwości utleniające i biobójcze. Spełnia się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Ponadto usuwa fetor.
Powinno się nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być niebezpieczny, więc ozonowanie powinny realizować specjaliści z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania służą specjalne generatory. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest właściwe zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy jeszcze zlokalizować i usunąć czynnik dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, dlatego oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te wartościowsze należy powynosić z danego pokoju, a pozostałe właściwie zabezpieczyć. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Gliwice – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wówczas, gdy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie zbierają się załoga, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które występują w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się przebywają ludzie chorzy, potrzebują szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie należytego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych budynków. W przypadku gospodarstw domowych rekomenduje się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeżeli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Fachowcy, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Gliwicach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Gliwic ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na gliwickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Gliwicach odnajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różnorodne i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i wielkości pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez gliwickie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach