Ozonowanie pomieszczeń Gorlice

Szukasz skutecznej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Gorlice - tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, więc często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy fantastyczny środek dezynfekujący, bo posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Powinno się pamiętać o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, toteż ozonowanie powinny wykonywać osoby z właściwymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest stosowne zabezpieczenie wnętrza, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się dodatkowo zlokalizować i zlikwidować czynnik dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny wpływa na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze powinno się usunąć z danego pokoju, a pozostałe adekwatnie zasłonić. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. tyczy się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Gorlice – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtenczas, gdy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których grupują się załoga, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się występują ludzie zarażeni, wymagają niecodziennej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku domów mieszkalnych zaleca się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od okoliczności i wymogów ludzi rezerwujących usługę. Jeżeli w danym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Eksperci, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Gorlicach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Gorlic ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na gorlickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Gorlicach znajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez gorlickie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach