Ozonowanie pomieszczeń Hajnówka

Szukasz sprawnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Hajnówka - tutaj także odszukasz ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, z tego powodu częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy fantastyczny preparat dezynfekujący, bo posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Oprócz tego likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Powinno się pamiętać o tym, że gaz ten w wielkiej dawce może być groźny, z tej przyczyny ozonowanie powinny wykonywać specjaliści z należytymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest właściwe zabezpieczenie wnętrza, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych trzeba również namierzyć i zlikwidować powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze powinno się usunąć z danego izby, a inne właściwie pozasłaniać. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Hajnówka – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wtedy, gdy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których grupują się personel, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się występują osoby chore, wymagają wyjątkowej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie odpowiedniego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych miejsc. W przypadku domostw rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i wymogów ludzi zamawiających usługę. Jeżeli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Hajnówce

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Hajnówki ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na hajnowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Hajnówce znajdziemy mnóstwo biznesów, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różnorodne i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez hajnowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach