Ozonowanie pomieszczeń Katowice

Szukasz sprawnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku wyrasta coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Katowice - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, więc często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy rewelacyjny środek dezynfekujący, dlatego że ma duże cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Co więcej likwiduje odpychające zapachy.
Należy nie zapomnieć o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być groźny, z tego powodu ozonowanie powinny realizować osoby z należytymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest prawidłowe zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych powinno się dodatkowo wykryć i zlikwidować powód dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, toteż wpływa na starzenie się przedmiotów. Te drogocenne powinno się powynosić z danego pokoju, a pozostałe odpowiednio zasłonić. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. tyczy się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Katowice – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtedy, gdy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie zbierają się zatrudnieni, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które istnieją w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się występują ludzie zarażeni, potrzebują szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku domów mieszkalnych rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeśli w konkretnym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z fachowcami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Fachowcy, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stan jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Katowicach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Katowic ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na katowickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Katowicach odnajdziemy wiele firm, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez katowickie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach