Ozonowanie pomieszczeń Kluczbork

Poszukujesz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Kluczbork - tutaj także odszukasz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, więc często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy świetny preparat dezynfekujący, dlatego że posiada duże właściwości utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Dodatkowo usuwa smród.
Wypada mieć na uwadze to, że gaz ten w dużej dawce może być niebezpieczny, dlatego ozonowanie powinny wykonywać osoby z należytymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest stosowne zabezpieczenie pomieszczenia, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych trzeba jednocześnie zlokalizować i zlikwidować przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, przeto przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze trzeba uprzątnąć z danego lokum, a pozostałe należycie zabezpieczyć. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Kluczbork – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtedy, kiedy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których grupują się personel, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które występują w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się występują osoby chore, wymagają szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i wymogów ludzi zamawiających usługę. Jeżeli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba pomyśleć nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Specjaliści, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Kluczborku

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Kluczborka ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na kluczborskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Kluczborku znajdziemy mnóstwo firm, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez kluczborskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach