Ozonowanie pomieszczeń Knurów

Poszukujesz skutecznej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Knurów - tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, toteż niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy kapitalny środek dezynfekujący, ze względu na fakt, że posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje smród.
Wypada nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być niebezpieczny, z tej przyczyny ozonowanie powinny wykonywać eksperci z właściwymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania służą specjalne generatory. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest należyte zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych powinno się również zlokalizować i usunąć przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, więć przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze należy uprzątnąć z danego lokum, a inne adekwatnie zasłonić. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Knurów – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtedy, kiedy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie grupują się pracownicy, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które występują w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się przebywają ludzie chorzy, wymagają wyjątkowej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie właściwego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych budynków. W przypadku gospodarstw domowych zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeżeli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Fachowcy, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Knurowie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Knurowa ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na knurowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Knurowie znajdziemy wiele firm, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez knurowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach