Ozonowanie pomieszczeń Konstantynów Łódzki

Poszukujesz efektywnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Konstantynów Łódzki - tutaj także natkniesz się na ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, z tego powodu zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity środek dezynfekujący, dlatego że posiada duże cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Co więcej usuwa smród.
Wypada pamiętać o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, z tego powodu ozonowanie powinny wykonywać osoby z stosownymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania służą specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest właściwe zabezpieczenie pomieszczenia, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy jednocześnie znaleźć i usunąć przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, więć wpływa na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze należy wynieść z danego lokum, a pozostałe właściwie zasłonić. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. tyczy się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Konstantynów Łódzki – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wówczas, gdy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których grupują się załoga, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się przebywają ludzie zarażeni, wymagają wyjątkowej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie stosownego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku domów mieszkalnych rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i potrzeb ludzi zamawiających usługę. Jeśli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Konstantynowie Łódzkim

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Konstantynowa Łódzkiego ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na konstantyńskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Konstantynowie Łódzkim odnajdziemy mnóstwo przedsiębiorstwa, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez konstantyńskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach