Ozonowanie pomieszczeń Kostrzyn nad Odrą

Szukasz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Kostrzyn nad Odrą - tutaj także odszukasz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, z tego powodu często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy bezkonkurencyjny preparat dezynfekujący, dlatego że ma duże właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Należy mieć na uwadze to, że gaz ten w dużej dawce może być groźny, z tego powodu ozonowanie powinny realizować osoby z stosownymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest należyte zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy też znaleźć i zlikwidować przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne należy wynieść z danego lokum, a pozostałe należycie zasłonić. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Kostrzyn nad Odrą – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wówczas, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których zbierają się pracownicy, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się przebywają osoby zarażone, wymagają szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie należytego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych miejsc. W przypadku gospodarstw domowych rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i potrzeb ludzi rezerwujących usługę. Jeśli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Fachowcy, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i skalę jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Kostrzynie nad Odrą

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Kostrzyna nad Odrą ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na kostrzyńskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Kostrzynie nad Odrą odnajdziemy wiele biznesów, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez kostrzyńskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach