Ozonowanie pomieszczeń Łapy

Szukasz efektywnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Łapy - tutaj także znajdziesz ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, z tego powodu niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi świetny preparat dezynfekujący, ponieważ ma duże właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Co więcej likwiduje odpychające wonie.
Trzeba mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, więc ozonowanie powinny przeprowadzać eksperci z stosownymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest właściwe zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy również zlokalizować i usunąć powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, toteż wpływa na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze powinno się wynieść z danego pokoju, a inne stosownie pozasłaniać. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. tyczy się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Łapy – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtenczas, gdy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie zbierają się załoga, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które występują w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się występują ludzie chorzy, wymagają wyjątkowej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych obiektów. W przypadku prywatnych obiektów rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od okoliczności i potrzeb osób zamawiających usługę. Jeśli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Specjaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i stan jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Łapach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Łap ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na łapskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Łapach odnajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez łapskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach