Ozonowanie pomieszczeń Łaziska Górne

Szukasz sprawnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Łaziska Górne - tutaj także znajdziesz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, więc często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi świetny preparat dezynfekujący, jako że posiada duże właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Ponadto usuwa smród.
Wypada mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być groźny, toteż ozonowanie powinny realizować eksperci z odpowiednimi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest stosowne zabezpieczenie wnętrza, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się jednocześnie wykryć i usunąć powód dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, więć oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze powinno się uprzątnąć z danego lokum, a pozostałe prawidłowo zasłonić. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Łaziska Górne – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wówczas, gdy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie gromadzą się personel, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które istnieją w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się występują ludzie chorzy, potrzebują szczególnej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie odpowiedniego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych obiektów. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się korzystanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od okoliczności i wymogów osób zlecających usługę. Jeżeli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Profesjonaliści, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stan jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Łaziskach Górnych

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Łazisk Górnych ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na mikołowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Łaziskach Górnych odnajdziemy mnóstwo firm, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez mikołowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach