Ozonowanie pomieszczeń Łęczna

Szukasz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Łęczna - tutaj także odszukasz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, toteż częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity środek dezynfekujący, bowiem ma duże cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje fetor.
Powinno się mieć na uwadze to, że gaz ten w dużej dawce może być groźny, dlatego ozonowanie powinny przeprowadzać specjaliści z stosownymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania służą specjalne generatory. Generują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy także namierzyć i usunąć powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, toteż przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze trzeba uprzątnąć z danego pomieszczenia, a inne stosownie pozasłaniać. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Dotyczy to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Łęczna – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtenczas, gdy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których zbierają się personel, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się przebywają osoby chore, potrzebują wyjątkowej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie odpowiedniego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych miejsc. W przypadku gospodarstw domowych rekomenduje się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i wymogów osób zlecających usługę. Jeśli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skonsultowanie się z fachowcami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Specjaliści, przygotowując się do tego wersji dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Łęcznej

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Łęcznej ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na Łęczna rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Łęcznej znajdziemy mnóstwo spółek, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i wielkości lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez Łęczna firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach