Ozonowanie pomieszczeń Legionowo

Szukasz skutecznej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku wyrasta coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Legionowo - tutaj także odszukasz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, dlatego często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy doskonały preparat dezynfekujący, ze względu na fakt, że posiada silne cechy utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Ponadto usuwa nieprzyjemne zapachy.
Powinno się mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, toteż ozonowanie powinny wykonywać osoby z odpowiednimi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest prawidłowe zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba też zlokalizować i zlikwidować przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, więć przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze powinno się usunąć z danego pomieszczenia, a pozostałe właściwie pozasłaniać. Na okres pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Legionowo – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wówczas, gdy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie gromadzą się personel, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które występują w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują ludzie zarażeni, wymagają wyjątkowej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie należytego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się korzystanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i wymogów ludzi zamawiających usługę. Jeśli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto pomyśleć nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Specjaliści, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Legionowie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Legionowa ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na legionowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Legionowie znajdziemy mnóstwo biznesów, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez legionowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach