Ozonowanie pomieszczeń Lidzbark Warmiński

Szukasz skutecznej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku wyrasta coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Lidzbark Warmiński - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, przeto częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity środek dezynfekujący, bo ma duże właściwości utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. W dodatku likwiduje fetor.
Trzeba pamiętać o tym, że gaz ten w wielkiej dawce może być niebezpieczny, toteż ozonowanie powinny realizować eksperci z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Generują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest należyte zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się dodatkowo namierzyć i zlikwidować powód dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, więć oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze należy usunąć z danego pomieszczenia, a pozostałe odpowiednio zabezpieczyć. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Lidzbark Warmiński – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wówczas, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których grupują się załoga, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które istnieją w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują osoby zarażone, potrzebują wyjątkowej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie stosownego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku domostw rekomenduje się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i wymogów osób zlecających usługę. Jeśli w konkretnym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Lidzbarku Warmińskim

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Lidzbarku Warmińskiego ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na lidzbarskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Lidzbarku Warmińskim odnajdziemy mnóstwo biznesów, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różnorodne i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i wielkości pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez lidzbarskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach