Ozonowanie pomieszczeń Łomianki

Poszukujesz efektywnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Łomianki - tutaj także odszukasz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, dlatego częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy rewelacyjny środek dezynfekujący, bo posiada silne cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje fetor.
Trzeba mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkiej dawce może być niebezpieczny, więc ozonowanie powinny wykonywać specjaliści z należytymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy dodatkowo znaleźć i usunąć powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, dlatego przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne trzeba usunąć z danego izby, a inne odpowiednio zabezpieczyć. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Łomianki – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtenczas, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie zbierają się pracownicy, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują osoby zarażone, potrzebują niecodziennej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie należytego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku domów mieszkalnych zaleca się wykorzystywanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i potrzeb ludzi zlecających usługę. Jeżeli w konkretnym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skonsultowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Profesjonaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stan jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym przebieg dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Łomiankach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Łomianek ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na łomiańskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Łomiankach znajdziemy mnóstwo przedsiębiorstwa, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różnorodne i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i wielkości pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez łomiańskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach