Ozonowanie pomieszczeń Lubań

Poszukujesz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Lubań - tutaj także natkniesz się na ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, toteż zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy rewelacyjny środek dezynfekujący, dlatego że ma duże cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Wypada mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, z tej przyczyny ozonowanie powinny wykonywać specjaliści z właściwymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest prawidłowe zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy jeszcze zlokalizować i usunąć przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, przeto przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze trzeba uprzątnąć z danego lokum, a pozostałe adekwatnie zabezpieczyć. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Dotyczy to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Lubań – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wtenczas, gdy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których gromadzą się personel, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się przebywają ludzie chorzy, wymagają niecodziennej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie odpowiedniego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku domów mieszkalnych zaleca się korzystanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i wymogów osób zamawiających usługę. Jeśli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z fachowcami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Specjaliści, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i stan jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Lubaniu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Lubania ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na lubańskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Lubaniu odnajdziemy wiele firm, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez lubańskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach