Ozonowanie pomieszczeń Marki

Szukasz skutecznej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Marki - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, więc często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy pierwszorzędny preparat dezynfekujący, dlatego że posiada silne cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Ponadto likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Wypada pamiętać o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, więc ozonowanie powinny realizować eksperci z stosownymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest prawidłowe zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się jednocześnie zlokalizować i zlikwidować przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze powinno się uprzątnąć z danego izby, a inne odpowiednio zabezpieczyć. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Marki – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtedy, kiedy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie grupują się załoga, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które są w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się przebywają osoby chore, potrzebują wyjątkowej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku domów mieszkalnych rekomenduje się korzystanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i wymogów osób zlecających usługę. Jeśli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skontaktowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Fachowcy, przygotowując się do tego wersji dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i skalę jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Markach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Marek ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na markowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Markach znajdziemy mnóstwo biznesów, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez markowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach