Ozonowanie pomieszczeń Milanówek

Szukasz efektywnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Milanówek - tutaj także natkniesz się na ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, przeto często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy wyśmienity środek dezynfekujący, albowiem ma silne cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje fetor.
Wypada mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, z tej przyczyny ozonowanie powinny realizować eksperci z należytymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się również wykryć i zlikwidować powód dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu wpływa na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze trzeba usunąć z danego miejsca, a pozostałe adekwatnie zabezpieczyć. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Milanówek – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wówczas, gdy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie gromadzą się załoga, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w sprawny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które są w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się przebywają ludzie zarażeni, potrzebują wyjątkowej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie należytego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku domów mieszkalnych rekomenduje się korzystanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od okoliczności i wymogów ludzi rezerwujących usługę. Jeżeli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto pomyśleć nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Specjaliści, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Milanówku

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Milanówka ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na milanowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Milanówku odnajdziemy mnóstwo biznesów, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez milanowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach