Ozonowanie pomieszczeń Myślenice

Szukasz efektywnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Myślenice - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, przeto często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity środek dezynfekujący, ponieważ posiada duże właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Wypada mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkiej dawce może być niebezpieczny, więc ozonowanie powinny wykonywać osoby z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania służą specjalne generatory. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest należyte zabezpieczenie wnętrza, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych powinno się również namierzyć i usunąć przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze powinno się wynieść z danego pomieszczenia, a pozostałe stosownie zabezpieczyć. Na okres pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. tyczy się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Myślenice – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtedy, kiedy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie gromadzą się personel, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się występują ludzie chorzy, wymagają niecodziennej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie właściwego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku domostw rekomenduje się korzystanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i wymogów ludzi rezerwujących usługę. Jeżeli w konkretnym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Profesjonaliści, przygotowując się do tego wersji dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Myślenicach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Myślenic ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na myślenickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Myślenicach znajdziemy mnóstwo biznesów, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i wielkości lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez myślenickie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach