Ozonowanie pomieszczeń Nysa

Szukasz efektywnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku wyrasta coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Nysa - tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, dlatego często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity preparat dezynfekujący, ze względu na fakt, że posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Ponadto likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Wypada nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkiej dawce może być groźny, dlatego ozonowanie powinny realizować specjaliści z stosownymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest właściwe zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba też namierzyć i usunąć czynnik dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, dlatego przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze trzeba powynosić z danego pokoju, a pozostałe należycie zasłonić. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Nysa – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wówczas, kiedy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można użyć też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie gromadzą się personel, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które istnieją w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się występują ludzie chorzy, potrzebują szczególnej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie stosownego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych obiektów. W przypadku gospodarstw domowych rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeżeli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba pomyśleć nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Nysie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Nysy ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na nyskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Nysie znajdziemy wiele biznesów, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez nyskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach