Ozonowanie pomieszczeń Ostrów Mazowiecka

Poszukujesz sprawnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Ostrów Mazowiecka - tutaj także natkniesz się na fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, z tego powodu często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy świetny preparat dezynfekujący, jako że ma duże cechy utleniające i biobójcze. Sprawdza się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Ponadto likwiduje fetor.
Wypada mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, z tej przyczyny ozonowanie powinny wykonywać eksperci z stosownymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Produkują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest odpowiednie zabezpieczenie wnętrza, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się też odszukać i usunąć przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze należy wynieść z danego pomieszczenia, a pozostałe adekwatnie pozasłaniać. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Ostrów Mazowiecka – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wówczas, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie grupują się personel, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się przebywają ludzie chorzy, wymagają niecodziennej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie odpowiedniego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych obiektów. W przypadku domów mieszkalnych rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i wymogów ludzi zlecających usługę. Jeżeli w danym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Fachowcy, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Ostrowie Mazowieckim

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Ostrowa Mazowieckiego ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na ostrowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Ostrowie Mazowieckim znajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez ostrowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach