Ozonowanie pomieszczeń Ostrowiec Świętokrzyski

Szukasz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Ostrowiec Świętokrzyski - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, toteż częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi bezkonkurencyjny preparat dezynfekujący, gdyż posiada duże właściwości utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku usuwa smród.
Powinno się mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, z tej przyczyny ozonowanie powinny realizować eksperci z należytymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się dodatkowo zlokalizować i usunąć czynnik dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze trzeba usunąć z danego pokoju, a inne adekwatnie pozasłaniać. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Ostrowiec Świętokrzyski – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wtedy, gdy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie zbierają się zatrudnieni, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które istnieją w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się przebywają ludzie zarażeni, wymagają szczególnej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie stosownego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych budynków. W przypadku gospodarstw domowych zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i potrzeb ludzi zlecających usługę. Jeśli w konkretnym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z fachowcami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Eksperci, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stan jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym przebieg dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Ostrowcu Świętokrzyskim

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Ostrowca Świętokrzyskiego ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na ostrowieckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Ostrowcu Świętokrzyskim odnajdziemy mnóstwo spółek, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i wielkości budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez ostrowieckie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach