Ozonowanie pomieszczeń Oświęcim

Szukasz skutecznej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Oświęcim - tutaj także znajdziesz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, toteż częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi fantastyczny preparat dezynfekujący, ponieważ posiada duże właściwości utleniające i biobójcze. Realizuje się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje smród.
Wypada nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, z tego powodu ozonowanie powinny przeprowadzać specjaliści z stosownymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Wytwarzają one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest stosowne zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się jednocześnie wykryć i usunąć powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, przeto oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te drogocenne należy wynieść z danego izby, a pozostałe właściwie zabezpieczyć. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Oświęcim – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wówczas, gdy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których zbierają się pracownicy, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które są w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się występują osoby zarażone, wymagają wyjątkowej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie stosownego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych obiektów. W przypadku domów mieszkalnych zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i wymogów osób rezerwujących usługę. Jeżeli w danym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Profesjonaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Oświęcimiu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Oświęcimia ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na oświęcimskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Oświęcimiu odnajdziemy mnóstwo biznesów, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różnorodne i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez oświęcimskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach